Doktorandská konference 2023

Přinášíme krátké ohlédnutí za prvním ročníkem ústavní doktorandské konference v roce 2023. Všichni doktorandi Ústavu biochemie zde prezentovali témata a výsledky svých disertačních prací, ať už ve formě posterů anebo přednášek.

7. 12. 2023

Studenti prezentovali své vědecké práce před odbornou komunitou svých kolegů a vyučujících, kteří se aktivně zapojovali do diskusí. Hodnocení posterů bylo pod taktovkou samotných Ph.D. studentů. Studenti prvních až třetích ročníků prezentovali svou práci ve formě posterů, zatímco studenti čtvrtých a vyšších ročníků prezentovali své výsledky ve formě přednášky.

Tématicky se studenti rozdělili do čtyř sekcí: Analytical biochemistry, Cancer biology, Molecular biochemistry a Medical biotechnology. Každé sekci pak předsedal zvaný expert mimo Přírodovědeckou fakultu MU, a to RNDr. Pavel Kubáň, Ph.D., DSc. (Ústav analytické chemie, AV ČR), doc. RNDr. Eva Bártová, Ph.D (Biofyzikální ústav, AV ČR), prof. Mgr. Marek Petřivalský, Dr. (Katedra biochemie, Přírodovědecká fakulta, UPOL) a doc. PharmDr. Jan Juřica, Ph.D. (Farmakologický ústav, Lékařská fakulta, MUNI).

Vítězům gratulujeme a samozřejmě se těšíme na další ročník doktorandské konference na Ústavu biochemie.