Den otevřených dveří

Naši doktorandi čekají na vaše dotazy!

Každý rok se těšíme na setkání se studenty ze středních škol na dni otevřených dveří. Kam po maturitě? To je otázka, kterou jsme si kladli všichni. Baví tě biologie a/nebo chemie? Co takhle zkusit biochemii? Stav se za námi na dni otevřených dveří a zjisti, co by tě při studiu biochemie čekalo. Odpovíme na všechny tvoje otázky ohledně přijímacích zkoušek, samotného studia a i možnostech uplatnění na pracovním trhu.

Na dni otevřených dveří můžeš navštívit přednášku, která tě provede celým průběhem studia biochemie, možnostmi zapojení studentů do výzkumu a nejčastějšími dotazy uchazečů. Na přednášce tě studiem provede naše pedagogická zástupkyně RNDr. Jitka Kašparovská, Ph.D. a výzkum na ústavu ti představí jeden z našich profesorů nebo docentů. Také můžeš navštívit náš stánek, kde jsou k dispozici naši diplomanti a doktorandi, kteří ti zodpoví jakékoliv otázky ohledně studia, výzkumu a obecně života studenta v Brně na MUNI. Na stánek se vždy snažíme vzít s sebou část našeho výzkumu, abyste si mohli vyzkoušet biochemii vlastnoručně. Také vás zde čekají brožury, studijní katalogy a dárkové předměty. Poslední částí dne oteřených dveří jsou prohlídky laboratoří. Dostanete tak příležitost podívat se do nitra našeho ústavu, kde vám naši odborníci představí svůj výzkum pěkně z blízka. Ústav biochemie si tak projdete od suterénu, kde máme GMO laboratoře a bioreaktory, přes druhé patro plné biosenzorů po třetí patro vybavené např. hmotnostními spektrometry a sekvenátory nové generace. A nevynecháme ani fytotron!

Nadcházející Den otevřených dveří se bude konat v

 sobotu 27. 1. 2024
 a úterý 30. 1. 2024


Detailní informace jsou na fakultních stránkách:

Den otevřených dveří

Kdy je nejbližší den otevřených dveří na PřF?

  • V roce 2024 se na Vás těšíme v sobotu 27. 1. 2024 a v úterý 30. 1. 2024!
  • Tradičně míváme DOD na PřF v druhé polovině ledna. Vždycky jsme vám k dipozici dvakrát, jednou o víkendu a jednou ve všední den. Nejaktuálnější informace najdete na stránkách fakulty. Těšíme se na vás!

Co když mám dotaz teď a nemůžu čekat na den otevřených dveří?

  • Tak to má úplně jednoduché řešení – napiš nám :-) Na otázky ohledně studia je vám k dispozici naše pedagogická zástupkyně RNDr. Jitka Kašparovská, Ph.D - kasparovska@sci.muni.cz. Neváhej ale klidně napsat i našim doktorandům. Můžeš si také projít naši brožuru a studijní katalog. Anebo se podívej na záznam prezentace níže!

Láká a baví vás chemie i biologie? Pak je biochemie ideální volbou!

Baví vás také výpočetní technika a matematika? Pak můžete najít zalíbení v in silico experimentech, počítačovém modelování struktury a reakcí (bio)molekul.

Ačkoliv nejsme vyloženě technická škola i u nás můžete studovat inženýrský obor. Na Ústavu biochemie je to studijní program Biotechnologie.

Máte příležitost udělat si ve všem jasno. Budete mít také příležitost setkat se se studenty biochemie či biotechnologie a zeptat se jich na jejich zkušenosti.

Používáte starou verzi internetového prohlížeče. Doporučujeme aktualizovat Váš prohlížeč na nejnovější verzi.

Další info