Den otevřených dveří

Každý rok se těšíme na setkání se studenty ze středních škol na dni otevřených dveří. Kam po maturitě? To je otázka, kterou jsme si kladli všichni. Baví tě biologie a/nebo chemie? Co takhle zkusit biochemii? Stav se za námi na dni otevřených dveří a zjisti, co by tě při studiu biochemie čekalo. Odpovíme na všechny tvoje otázky ohledně přijímacích zkoušek, samotného studia a i možnostech uplatnění na pracovním trhu pro naše absolventy.

Na dni otevřených dveří můžeš navštívit přednášku, která tě provede celým průběhem studia biochemie, možnostmi zapojení studentů do výzkumu a nejčastějšími dotazy uchazečů. Na přednášce tě studiem provede naše pedagogická zástupkyně RNDr. Jitka Kašparovská, Ph.D. a výzkum na ústavu ti představí jeden z našich profesorů nebo docentů. Také můžeš navštívit náš stánek, kde jsou k dispozici naši diplomanti a doktorandi, kteří ti zodpoví jakékoliv otázky ohledně studia, výzkumu a obecně životě studenta v Brně na MUNI. Ke stánku se vždy snažíme vzít část našeho výzkumu s sebou, abyste si měli co ošahat nebo vyzkoušet. Na stánku vás také samozřejmě čekají brožury, studijní katalogy a dárkové předměty :-) Poslední částí dne oteřených dveří jsou prohlídky laboratoří. Dostanete tak příležitost podívat se do nitra našeho ústavu, kde vám naše výzkumné skupiny představí svůj výzkum pěkně z blízka. Ústav biochemie si tak projdete od suterénu, kde máme GMO laboratoře a bioreaktory, přes druhé patro plné biosenzorů po třetí patro vybavené hmotnostními spektrometry a sekvenátory nové generace.

Nadcházející Den otevřených dveří se bude konat v druhé polovině ledna 2023, jakmile budou známy termíny pro rok 2023, přidáme přesné datum.

 


Detailní informace jsou na fakultních stránkách:

Den otevřených dveří

Kdy je nejbližší den otevřených dveří na PřF?

  • V roce 2022 se na Vás těšíme v sobotu 22. 1. 2022 a v úterý 25. 1. 2022! Vzhledem k aktuální situaci se letos opět setkáme pouze online.
  • Tradičně míváme DOD na PřF v druhé polovině ledna. Vždycky jsme vám k dipozici dvakrát, jednou o víkendu a jednou ve všední den. Nejaktuálnější informace najdete na stránkách fakulty. Těšíme se na vás!

Jak to vypadá s dnem otevřených dveří během pandemie Covid-19?

  • Jak už to tak bývá, museli jsme DOD v roce 2021 přesunout do online prostoru skrze platformu MS Teams. Mrzí náš, že jsme se nemohli vidět na živo, ale alespoň nám kvůli covidu vznikla super videa, která vám studium na MUNI PřF skvěle představí.

Co když mám dotaz teď a nemůžu čekat na den otevřených dveří?

  • Tak to má úplně jednoduché řešení – napiš nám :-) Na otázky ohledně studia je vám k dispozici náš pedagogický zástupce RNDr. Jitka Kašparovská, Ph.D.. Neváhej ale klidně napsat i našim doktorandům. Můžes si také projít naši brožuru a studijní katalog.

Používáte starou verzi internetového prohlížeče. Doporučujeme aktualizovat Váš prohlížeč na nejnovější verzi.

Další info