Nový kurz – Internet věcí pro analytickou biochemii

Nový předmět, díky kterému studenti zvládnou základní principy elektroniky užitečné pro pochopení záznamu a uchovávání dat z bioanalytických systémů.

8. 7. 2021

Milé studentky, milí studenti,

právě probíhají registrace předmětů, ve kterých se můžete mimo jiné zaregistrovat do našeho nového předmětu:

C3003 Internet věcí pro analytickou biochemii

Předmět se bude poprvé vyučovat v podzimním semestru 2021. Cílem přednášky s navazujícími praktickými domácími pokusy je jednoduchou formou nabídnout pohled na základy systémů IoT (internet of things) pro měření různých veličin v biochemii s využitím elektronických modulů na bázi systémů Arduino či Raspberry Pi.

Následně bude představeno, jak pomocí WiFi poslat experimentální údaje k webovým stránkám či službám pro záznam, zobrazení a vyhodnocení dat, nebo s využitím Bluetooth do smartphonu jako základu pro přenosná měřící zařízení. Poutavou formou se zájemcům přiblíží moderní technologie a snad přispěje k pochopení základů digitální elektroniky a k překonání bariér v oblasti programování.

Přednášejícím je doc. RNDr. Petr Skládal, CSc. Veškeré informace jsou dostupné v katalogu v ISu.

Photo: Foto: Sahand Babali, Unsplash

Raspberry Pi vs. Arduino – který z nich je lepší?

Co všechno se v tomto předmětu naučíte?