Noc vědců 2022

Noc vědců s podtitulem Všemi smysly probíhala 31. září celý večer až do půlnoci. Přinášíme ohlédnutí za letošní akcí Noc vědců v podobě několika fotek z našich stanovišť. Děkujeme všem za účast a těšíme se na viděnou příští rok!

6. 10. 2022

Netradiční zdroje světla – prof. Igor Kučera

Konečně jsme se po dvou letech online období opět dočkali Noci vědců „naživo“. Na Přírodovědecké fakultě MU tak od šesti do půlnoci vědou ožily oba areály, jak v centru na Kotlářské, tak v Univerzitním kampusu Bohunice. Do akce se zapojilo přes 300 účinkujících z řad vědkyň, vědců, vyučujících a studujících. Samozřejmě jsme jako Ústav biochemie nechyběli a zapojili se také.

Mohli jste navštívit naše tři stanoviště: Smysly v biochemii se zaměřením na interaktivní experimenty, Není sladké jako sladké, kde jsme se zaměřili na chuť a Netradiční zdroje světla, kde jste se mohli seznámit se světélkujícími bakteriemi a fluoreskujícími chemikáliemi.